Młodzi z całej diecezji przybyli tego dnia do Sandomierza, by w ten sposób świętować Diecezjalny Dzień Młodzieży. Młodzi uczestniczyli w procesji z rynku do bazyliki katedralnej, gdzie odbyła się Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza. Ważnym punktem uroczystości, było specjalnie błogosławieństwo udzielone liderom wolontariatu Światowych Dni Młodzieży 2016 z naszej diecezji. Dalsza część Diecezjalnego Spotkania Młodych odbyła się w Katolickim Domu Kultury św. Józefa, gdzie miał miejsce, koncert ewangelizacyjny zespołu Full Power Spirit. Na zakończenie młodzież mogła podziwiać palmy wykonane różnymi metodami i technikami przez ich rówieśników, które wzięły udział w konkursie.

Justyna Burghardt - uczestniczka wyjazdu