O godz. 13:00 Krzyż i Ikona dotarły na miejsce. Po uroczystym przywitaniu znaków ŚDM na parkingu przed kościołem, zostały one wniesione do sanktuarium, gdzie przedstawiciele młodzieży i Ksiądz Proboszcz parafii w Padwi Narodowej w imieniu swoim, jak i wiernych przywitał symbole na ziemi Padewskiej. Następnym punktem peregrynacji była wspólna modlitwa. Młodzież i zgromadzeni ludzie uczestniczyli w Drodze Krzyżowej i adoracji, którą prowadziła schola z Woli Baranowskiej. Po zakończeniu adoracji rozpoczęła się Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Edwarda Frankowskiego, w asyście kapłanów naszego dekanatu, zgromadzonych władz samorządowych i licznie zebranych wiernych. W czasie procesji wejścia na początku Eucharystii Ks. Biskup wraz z przedstawicielami władz samorządowych złożył kwiaty przy pomniku św. Jana Pawła II. Po zakończeniu Mszy św. wierni mogli osobiście adorować znaki ŚDM poprzez dotknięcie lub ucałowanie, po czym w procesji Krzyż i Ikona Matki Bożej niesiona przez młodzież i strażaków opuściły naszą świątynię i powędrowały do Tarnobrzega. Jako duszpasterze dziękujemy wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do zorganizowania tej pięknej uroczystości: Panu Wójtowi naszej gminy - Robertowi Plucie, strażakom z naszej parafii, scholi z Woli Baranowskiej oraz naszej młodzieży, która zaangażowała się w to wydarzenie.