W Wadowicach uczestnicy nawiedzili Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Wadowickiej Bazylice Ofiarowania NMP, a następnie zwiedzili muzeum „ Dom Rodzinny św. Jana Pawła II”. W Kalwarii Zebrzydowskiej uczestniczyli we Mszy św. w kaplicy Matki Boskiej Kalwaryjskiej, zwiedzili Sanktuarium i odbyli spacer po „Dróżkach Kalwaryjskich” . Kolejny etap to Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. W Kapicy Klasztornej uczestniczyli w Koronce do Miłosierdzia Bożego i adorowali Relikwie św. Siostry Faustyny. Następnie zwiedzili Bazylikę Miłosierdzia Bożego. Ostatni etap pielgrzymki to zwiedzenie Centrum św. Jana Pawła II „ Nie lękajcie się”, a w nim Sanktuarium św. Jana Pawła II . W Sanktuarium mogli zobaczyć płytę z grobu Jana Pawła II pochodzącą z Grot Watykańskich Bazyliki św. Piotra w Rzymie. Płyta znajduje się w Kaplicy Kapłańskiej zaprojektowanej na wzór krypty św. Leonarda na Wawelu, w której ks. Karol Wojtyła odprawił swoją prymicyjną Mszę św. Na płycie umieszczony jest relikwiarz wykonany na wzór otwartego Ewangeliarza, którego strony przewracał wiatr w czasie pogrzebu Papieża.