In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Wydarzenia

 Dlatego też gościliśmy pośród nas Ks. doktoranta Stanisławę Gurbę – studenta Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie i alumna I roku studiów w naszym Sandomierskim Seminarium – Michała Zelik, którzy swoją obecnością i modlitwą pomagali nam zgłębić tajemnicę, jaką jest powołanie do służby Bogu w Kościele Chrystusowym. Pomocą w tym było słowo Boże, jakie ks. Stanisław kierował do nas podczas Mszy świętych poświęcone tematyce powołania, a także spotkanie powołaniowe, które odbyło sie po sumie z młodzieżą i dziećmi naszej parafii.

Trzeba nadmienić, iż obecnie w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu jest alumn II roku studiów – Piotr Sołdyga, pochodzący z naszej parafii (z Kębłowa). Również w naszej parafii, wśród wielu grup duszpasterskich istnieje grupa parafialna: Koło Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu, której członkowie wspierają duchowo i materialnie alumnów naszego seminarium. W każdy I czwartek miesiąca modlą się w intencji powołanych do służby Bogu i o nowe powołania, zwłaszcza z naszej parafii. Warto jeszcze tutaj dodać, iż w naszej wspólnocie parafialnej istnieje piękny zwyczaj modlitwy za kapłanów i przygotowujących się do kapłaństwa, jaką podejmują członkowie i członkinie Róż Różańcowych. To oni modlą się na różańcu za kapłanów tu pracujących oraz diakonów, którzy w Seminarium Sandomierskim przygotują się do przyjęcia święceń kapłańskich.

My również jako członkowie Kościoła Chrystusowego pamiętajmy o modlitwie w intencji kapłanów oraz prośmy Boga o nowe, liczne i święte powołania do służby Bogu w kapłaństwie czy zakonie z naszej parafii.

Kalendarz liturgiczny

 

Słowo Boże

Adonai portal katolicki

Diecezja Sandomierska

Licznik odwiedzin strony

287347
Dzisiaj odwiedziło nas:Dzisiaj odwiedziło nas:76
Wczoraj odwiedziło nas:Wczoraj odwiedziło nas:87