OGŁOSZENIE

Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz przekazuje do wiadomości wiernych świeckich komunikat Rady Stałej KEP, nadając podanym w nim zaleceniom charakter obowiązkowy na terenie diecezji, z niezwłocznym wykonaniem.

Z wiarą w Opatrzność Bożą i w trosce o życie i zdrowie społeczeństwa podejmujemy decyzję o wprowadzeniu prewencyjnych środków ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem.
Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia udzielamy dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca 2020 r. wiernym:

1. Osobom w podeszłym wieku,
2. Osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
3. Dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
4. Osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

Informujemy, że Komunia święta będzie udzielana na rękę - do odwołania.
Znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk.
Rezygnujemy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą.

Biskup Ordynariusz zachęca jednocześnie, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie oraz w duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.