uzsdr-niewidomego

Słowo na IV Niedzielę Wielkiego Postu 22 marca 2020

Przeżywając IV Niedzielę Wielkiego Postu uświadamiamy sobie scenę z dzisiejszej Ewangelii: uzdrowienie człowieka niewidomego. To Jezus uzdrawia. Uzdrawia, gdy widzi wiarę u chorego człowieka. Ten, który przejrzał zobaczył świat piękny, stworzony przez Boga, ale i zobaczył zło ludzi przewrotnych, faryzeuszy.
Człowiek uzdrowiony wyznał wiarę w Syna Człowieczego, w Jezusa: „ Wierzę, Panie!”

W czasach epidemii wielu słyszy i widzi ludzi cierpiących, umierających. Czy to nas skłania do umocnienia naszej wiary? Może tylko patrzymy, współczujemy, płaczemy...ale jesteśmy dalej „niewidomi” na Boga, na drugiego człowieka. Dalej jesteśmy pogrążeni w niewoli grzechów naszych jak faryzeusze.

A może rzeczywiście dokonuje się nasze nawrócenie, tak, w swoim rodzinnym mieszkaniu, pokoju, kiedy klękam przed krzyżem z całą rodziną do modlitwy, bo nie można przyjść do świątyni, kiedy łączę się duchowo z transmitowaną Mszą św., nabożeństwami wielkopostnymi...Na czas pandemii dom rodzinny staje się dla rodzin chrześcijańskich „Domowym Kościołem”.

Panie Jezu bądź z nami w tych trudnych czasach na wzburzonym epidemią świecie, umacniaj naszą wiarę, abyśmy jak człowiek uzdrowiony z dzisiejszej Ewangelii powiedzieli : Wierzę, Panie!…

ks. prob.

- Sprawy kancelaryjne załatwiamy po uprzednim umówieniu się przez telefon / nr 699 828 953 /

- Należy rozważyć moje pojednanie z Bogiem. Wierzący znajdujący się w bolesnej niemożności uzyskania rozgrzeszenia sakramentalnego, mogą uczynić żal doskonały, płynący z miłości do Boga, wyrażony w szczerej prośbie o przebaczenie / takiej, jaką penitent jest obecnie w stanie wyrazić/, i któremu towarzyszy stanowcze postanowienie, aby jak minie niebezpieczeństwo utraty życia, najszybciej przystąpić do spowiedzi sakramentalnej. Taki akt żalu doskonałego daje łaskę przebaczenia grzechów, nawet śmiertelnych (por. KKK, nr 1452).

-Kościół, jako dobra Matka, błaga Pana o uwolnienie ludzkości od epidemii, wzywając wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny, Matki Miłosierdzia i Uzdrowienia Chorych, oraz Jej Oblubieńca, św. Józefa, pod którego opieką Kościół od zawsze kroczy po świecie. Niech św. Antoni z Padwy ma nas w swojej opiece.

Zostańcie w domach. To wyraz miłości i wielkiej odpowiedzialności