In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Joomla! Slideshow

2 czerwca 2020

Biorąc pod uwagę obowiązujące przepisy sanitarne Kuria Diecezjalna w Sandomierzu podjęła decyzję, że w tym roku procesje eucharystyczne w uroczystość Bożego Ciała odbędą się na terenie przykościelnym wokół świątyni. Będzie zachowana tradycja modlitwy przy czterech ołtarzach przy których śpiewa się suplikacje.

W Diecezji Sandomierskiej trwa IV Kongres Eucharystyczny, w związku z tym Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz, zwrócił się z prośbą do księży, aby w uroczystość Bożego Ciała po każdej Mszy św. odbyło się wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji i adoracja eucharystyczna zakończona błogosławieństwem.

Organizacja i przebieg procesji eucharystycznych ma odbywać się z zachowaniem przepisów i wytycznych służb sanitarnych.

Słowo Boże

Adonai portal katolicki