Uczestnicy spotkania zgromadzili się najpierw w naszym Sanktuarium uczestnicząc w Nowennie do św. Antoniego z Padwy i Mszy św. Po zakończeniu Eucharystii przeszli oni na plebanię, gdzie odbyła się dalsza część. Tematem spotkania były sprawy organizacyjno – formacyjne wspólnot różańcowych. Podkreślono, aby w I Niedzielę Miesiąca wszyscy członkowie Kół Żywego Różańca uczestniczyli w zmianie Tajemnic Różańcowych. Wskazano, żeby członkom starszym i chorym, którzy należą do Kół, Zelatorzy zanosili do domu Tajemnice Różańca do zmiany. Podjęto również temat przyjmowania nowych członków do Róż Różańcowych po odejściu do wieczności osoby, która należała do tej wspólnoty. Nawiązano także do czekających nas misji parafialnych, w czasie których misjonarz będzie zachęcał do wstępowania w różne wspólnoty duszpasterskie, aby przez to świeccy brali większą odpowiedzialność za Kościół.