In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Wydarzenia

 Trzeba nadmienić, iż zmarły Kazimierz Popiołek przez 22 lata pełnił funkcję Wójta Gminy Padew Narodowa. Przez wiele lat swojej pracy zrobił bardzo wiele dla naszej gminy, przyczyniając się do znacznego jej rozwoju. Dlatego też doceniając jego wieloletnią pracę jako Wójta, uchwałą Rady Gminy plac przy pomniku „Grunwald” został nazwany jego imieniem. Uroczystość tę rozpoczęła Msza św. o godz. 11:00 sprawowana w naszym Sanktuarium, pod przewodnictwem ks. proboszcza Janusza Filarowskiego, w asyście ks. Grzegorza – wikariusza i zgromadzonych kapłanów. Eucharystia ta zgromadziła liczne poczty sztandarowe, władze samorządowe różnych szczebli, przedstawicieli Straży Pożarnej, PSL-u, szkół oracz wielu naszych parafian i gości. Podczas homilii ks. ks. proboszcz nawiązał do czasu Adwentu, przeżywanej Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, a także osoby zmarłego, byłego wójta – Kazimierza Popiołka. W czasie tej Mszy św. ks. proboszcz poświęcił także i rozdał Medaliki Matki Bożej dzieciom klas II szkoły podstawowej – przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej. Po zakończeniu Eucharystii zebrani ludzie wzięli udział w II części programu – udając się pod pomnik „Grunwaldu”, w miejsce, gdzie znajduje się plac (skwer) – który nosi nazwę im. Kazimierza Popiołka. Tam miały miejsce przemówienia okolicznościowe, a po odsłonięciu tablicy informacyjnej z nazwą skweru – ks. kanonik Janusz Filarowski dokonał poświęcenia tego miejsca. Na zakończenie całej Uroczystości uczestnicy przeszli na nasz cmentarz parafialny, gdzie złożono kwiaty przy pomniku ś.p. Kazimierza Popiołka.

Kalendarz liturgiczny

 

Słowo Boże

Adonai portal katolicki

Diecezja Sandomierska

Licznik odwiedzin strony

287344
Dzisiaj odwiedziło nas:Dzisiaj odwiedziło nas:73
Wczoraj odwiedziło nas:Wczoraj odwiedziło nas:87