Oluś ma 15 miesięcy. Jedyną nadzieją na jego wyleczenie jest przeszczep szpiku kostnego. Jednak jak się okazało ani rodzice, ani starszy brat nie mogą być dawcami. Dlatego też, najpierw poprzez modlitwę – jako parafia chcieliśmy również włączyć się w akcję pomocy dla tego chłopca. Ponadto kolejnym celem tego przedsięwzięcia było rozpropagowanie akcji: „Dni dawcy szpiku dla Olusia i innych”, prowadzonej przez Fundację DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska. Akcja ta będzie miała miejsce u nas w Padwi, w niedzielę – 2 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej (Zielona Szkoła), w godz. 10:00 – 16:00. Wtedy to, każdy chętny będzie mógł zgłosić się jako potencjalny dawca, by przez to pomóc Olusiowi lub też innym chorym na białaczkę dzieciom.
Jako duszpasterze zachęcamy was – drodzy parafianie do włączenia się w akcję pomocy Olusiowi. Niech motywem naszego postępowania będzie przede wszystkim Przykazanie Miłości Bliźniego (a miłość ta wyraża się również w pomocy chorym) oraz słowa samego Chrystusa: „Wszystko co uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”. Pamiętajmy, że może kiedyś i my będziemy potrzebować pomocy od innych ludzi, dlatego też już dzisiaj trzeba nam nasze serca otwierać dla drugiego człowieka.

Duszpasterze:
Ks. Janusz Filarowski – prob.
Ks. Grzegorz Staszczak – wik.