Dzięki temu mamy tak wielkiego orędownika w niebie, który może się za nami wstawiać u samego Boga wypraszając nam potrzebne łaski. Również w naszej wspólnocie parafialnej był to szczególny dzień, w którym dziękowaliśmy Bogu za dar kanonizacji Jana Pawła II, za jego życie, nauczanie, świadectwo wiary, nadziei i miłości. Tym bardziej, że nasza Parafia jest o tyle wyróżniona, że posiadamy Relikwie św. Jana Pawła II. Dlatego też dla podkreślenia rangi tej uroczystości na zakończenie każdej Mszy św. w naszym Sanktuarium odbywała się adoracja relikwii św. Jana Pawła II, poprzez ucałowanie, a każdy z zebranych wiernych otrzymywał na pamiątkę obrazek św. Jana Pawła II wraz z modlitwą za Jego wstawiennictwem o uproszenie łask.