Regulamin cmentarza

obowiązuje od 17.XI.2013 r.

1. Administratorem cmentarza jest Proboszcz Parafii p.w. św. Antoniego z Padwy w Padwi Narodowej.

2. Za miejsce na cmentarzu pobiera się stosowne opłaty zgodnie z przepisami prawa.

3. Po upływie 20 lat – jeżeli nie zostaną wniesione opłaty za następne10 lub 20 lat – administrator cmentarza ma prawo grób przekopać i użyć go do pochowania innej osoby.

4. Należy uzyskać zgodę administratora na wszelkie prace prowadzone na cmentarzu, np.:
• pogrzeb,
• ekshumację zwłok, bądź przeniesienie do innego grobu,
• budowę nowego pomnika (według wcześniej zatwierdzonego w Kancelarii Parafialnej projektu),
• remont pomnika, np. naprawa, bądź wymiana płyty, tablicy,
• budowę ławek, kwietników i innych elementów zdobniczych przy grobie, gdyż budowane bez zgody mogą być rozbierane.

5. Zabrania się:
• wjazdu pojazdami mechanicznymi bez zgody administratora cmentarza,
• wprowadzania zwierząt,
• zanieczyszczania cmentarza,
• samowolnego usuwania drzew i krzewów,
• wjeżdżania na teren cmentarza pojazdami jednośladowymi.

6. Osoby korzystające z terenu cmentarza zobowiązane są do zachowania spokoju, porządku i czystości.

7. Odpady i śmieci mogą być składowane jedynie w wyznaczonym na ten cel miejscu i segregowane. Opłata za wywóz śmieci od grobu  to suma 20 zł na rok opłacana w Kancelarii Parafii.

8. Pozostały po remoncie lub rozbiórce gruz ze starego pomnika należy wywieźć z cmentarza we własnym zakresie.

9. Przeprowadzenie ekshumacji winno być uzgodnione co najmniej na tydzień przed jej planowanym terminem.

10. Na terenie cmentarza zabronione jest wykonywanie działalności handlowej i wszelkich innych czynności naruszających powagę tego miejsca.

11. Cmentarz jest ubezpieczony przez parafię w zakresie OC. Nie dotyczy to ubezpieczenia nagrobków, które można ubezpieczyć we własnym zakresie od dewastacji lub kradzieży.

12. Zabrania się wykładania kostką alejek głównych / między rządami grobów/.

13. Słowo "placowe" oznacza powierzchnię już istniejącego wykopanego grobu lub powierzchnię na której mieści się  wymurowane pomieszczenie na grób.

14. Funkcję grabarza sprawuje P. Kamil Czechura.

prob. Parafii