In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Ogłoszenia nadzwyczane parafii Padew

związane z sytuacją stanu zagrożenia

epidemicznego w Polsce

 

 Szanowni Księża i Szanowni Parafianie!!!

Nadleśnictwo Mielec, Liga Ochrony Przyrody Okręgu Podkarpackiego w Rzeszowie oraz społeczności lokalne zgłosiły lipę drobnolistną rosnącą w miejscowości Dulcza Wielka w sąsiedztwie kapliczki św. Jana Nepomucena w konkursie na Drzewo Roku 2020, organizowanym już po raz 10 przez klub Gaja. Nasze drzewo, jako jedyna lipa z Podkarpacia wybrana została spośród blisko 80 drzew z całej Polski do grona 16 finalistów. Finał trwa przez cały czerwiec i polega na głosowaniu internetowym, a laureatem zostanie drzewo, które zdobędzie największą liczbę głosów internautów na stronie www.drzeworoku.pl.

Wystarczy wejść na www.drzeworoku.pl i zagłosować na lipę św. Jana Nepomucena

Zagłosuj na lipę św. Jana Nepomucena i namów innych!!!

Szczęść Boże i Darz Bór!
Hubert Sobiczewski
Nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec
Prezes LOP OP w Rzeszowie

 

 

XI Niedz. zw.   – 14.06.2020 r.

1. Intencje.

2. We wtorek – adorację Najświętszego Sakramentu o godz.17.00 poprowadzi KŻR pw. M.B.Nieustającej Pomocy. O 18.00 Msza św. oraz Nieustanna Nowenna ku czci św. Antoniego i procesja Eucharystyczna.

3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła rodzinom: Pluta, Stachula, Panek. Prośba o zatroskanie o kościół na najbliższą niedzielę do rodzin: Kułacz, Bartylak, Skrok, Suropek.

4. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała we czwartek Mszą św. o 18.00 z błogosławieństwem dzieci i poświęceniem wianków.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali ołtarze na Boże Ciało.

6. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na rzecz WSD w Sandomierzu.

7. Bóg zapłać za wpłaty na kościół i odpady cmentarne.

 

 

 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 07.06.2020 r.

1. Intencje.

2. Zapowiedzi przedślubne.

3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła  rodzinom : Kędzior, Surowiec, Kołek; a tydzień temu: Młyniec, Kozak, Stachula, Skrok. Prośba o zatroskanie o kościół na Uroczystość Bożego Ciała do rodzin: Pluta, Stachula, Kułacz, Panek.

4.  We wtorek adorację o godz. 17.00 poprowadzi KŻR pw. św. Jana Pawła II. Intencja modlitewna : za kapłanów, którzy w tym czasie przeżywają rocznice święceń, aby byli wierni powołaniu oraz za chorych i cierpiących o łaskę zdrowia. O 18.00 Nabożeństwo ku czci św. Antoniego i Msza św.

5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. jak w niedziele. Po Mszy św. o godz. 9.00 procesja do 4-ech ołtarzy. Prosimy o wcześniejsze przygotowanie obrazów, feretronów. Oktawa Bożego Ciała do następnego czwartku włącznie.

O zatroskanie o ołtarze prosimy parafian:
I ołtarz – przy Grunwaldzie – wierni z Kębłowa Kolonia.
II ołtarz – przy rodzinie Klich-Skórscy – wierni z ul. Jana Pawła II.
III ołtarz – przy posesji państwa Jamrozych – wierni z ul. Jodłowa, Brzozowa, Dębowa, Klonowa.
IV ołtarz – przy kościele – wierni z Wojkowa od Domacyn
Tematyka Ołtarzy:
I ołtarz – Wiara
II ołtarz – Nadzieja
III ołtarz – Miłość
IV ołtarz –  Eucharystia


W sobotę 13 czerwca odpust w naszym Sanktuarium św. Antoniego z Padwy. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.  Kazania będzie głosił ks. dr Adam Kopeć dyr Wydziału Katechetycznego w Sandomierskiej Kurii. Spowiedź przed odpustem w piątek wtorek od 17.00. 13 czerwca to też rocznica Objawień MB z Fatimy.

6.  Na tygodniu nabożeństwo do Naj. S.P.J. po Mszy wieczorowej z procesją.

7. Za tydzień – zbiórka do puszek przed kościołem na WSD w Sandomierzu.

8. Życzymy wszystkim dobrego świętowania.

 

 

 

2 czerwca 2020

Tegoroczne procesje Bożego Ciała wokół świątyni

Biorąc pod uwagę obowiązujące przepisy sanitarne Kuria Diecezjalna w Sandomierzu podjęła decyzję, że w tym roku procesje eucharystyczne w uroczystość Bożego Ciała odbędą się na terenie przykościelnym wokół świątyni. Będzie zachowana tradycja modlitwy przy czterech ołtarzach przy których śpiewa się suplikacje.

W Diecezji Sandomierskiej trwa IV Kongres Eucharystyczny, w związku z tym Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz, zwrócił się z prośbą do księży, aby w uroczystość Bożego Ciała po każdej Mszy św. odbyło się wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji i adoracja eucharystyczna zakończona błogosławieństwem.

Organizacja i przebieg procesji eucharystycznych ma odbywać się z zachowaniem przepisów i wytycznych służb sanitarnych.

 

 

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020 r.

 1. W myśl nowych zarządzeń władz państwowych i sanitarnych oraz komunikatu Kurii Diecezjalnej, od dzisiejszej niedzieli nie obowiązują limity wiernych w kościele. Tym samym od niedzieli 7 czerwca włącznie, zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych.Warto w tym miejscu przypomnieć sobie zapis z Katechizmu Kościoła Katolickiego (nr 2181): Eucha­rystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki. . Bardzo też prosimy w dalszym ciągu, szanując wrażliwość innych o zasłanianie ust i nosa maseczkami i stosowny dystans. Nadal jest możliwe przyjęcie Komunii św. zarówno na rękę jak i do ust. Osoby przyjmujące Komunię św. na rękę prosimy aby przystępowały do Komunii św. w pierwszej kolejności i stosowały się do bieżących ogłoszeń.

 2. Z racji dzisiejszej uroczystości, każdy kto pobożnie i publicznie odmówi lub odśpiewa dziś hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź…”, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 3. Dziś zapraszamy jeszcze na ostatnie nabożeństwo majowe a od jutra rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa litanią po Mszy św. wieczornej.

 4. Jutro w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Mimo, że jest to dzień pracy, zapraszamy do udziału we Mszy św. i uczczenia Matki Najświętszej.

 5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, będące okazją do szczególnej modlitwy za kapłanów i o nowe, święte powołania do służby kapłańskiej.

 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.

 7. W sobotę odwiedziny chorych w domach z Komunią św. od godz. 9.00. Równocześnie bardzo prosimy rodziny lub sąsiadów zainteresowanych chorych o przekazanie im tej informacji. Gdyby jednak niektórzy chorzy, obawiali się takich odwiedzin, prosimy o informację .

 8. Wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu zarówno w czwartek jak i w piątek po Mszy wieczornej..

 9. W sobotę na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na kolejne nabożeństwo I soboty, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, połączone z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i modlitwą różańcową.

 10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej .

 11. Spowiedź św., z której będzie można skorzystać przy konfesjonale codziennie 20 min. przed Mszy św. bądź w I piątek miesiąca.

 12. Dziś kończy się okres wielkanocny a za tydzień i czas spowiedzi wielkanocnej.

 13. Co do procesji Bożego Ciała nadamy informację w najbliższą niedzielę.

 14. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

Ogłoszenia - Wniebowstąpienie Pańskie – 24.05.2020 r.

 

1. Dzisiaj o 15.35 i przez cały tydzień nabożeństwa majowe o godz. 17.35. Rozpoczynają się one litanią do MB a po niej nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego i dziesiątek różańca z modlitwą o ustanie epidemii. Po nabożeństwie Msza św. Wszystkich czcicieli Matki Bożej jeszcze raz zapraszamy do udziału w tychże nabożeństwach czy to osobiście lub za pomocą mediów.

 

 

2. Misje św. ze względów trwającej epidemii przesunięte są na następny rok.

 

 

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom: Krasoń, Stępień, Barszczewski, Hajnas. Prośba o zatroskanie o kościół na najbliższą niedzielę do rodzin: Młyniec, Kozak, Stachula, Skrok.

 

 

4. W najbliższą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

5. We wtorek adorację Naj. Sakramentu o godz. 17.00 poprowadzi KŻR pw. Św. Bartłomieja.

6. Niech Bóg wszystkim ludziom dobrej woli błogosławi.

 

 
 

VI Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020r.

 

 1. Intencje Mszy św.

 2. Nabożeństwa majowe w naszej parafii są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.

 3. We wtorek o godz. 17.00 adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Intencja modlitewna: o ustanie epidemii
  w Polsce i na świecie; o wzrost wiary, nadziei i miłości w rodzinach naszej parafii. W tym dniu, po nabożeństwie majowym, nieustanna nowenna ku czci św. Antoniego z Padwy.

 4. Od przyszłej niedzieli - 24 maja wznowiony zostanie kurs przedmałżeński. Spotkania będą się odbywały po Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy osoby, które się już zgłosiły oraz tych, którzy planują w najbliższym czasie zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

 5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła rodzinom: Turbak, Kamiński, Cimek
  i Babieński. Zatroskanie o kościół powierzamy w tym tygodniu rodzinom: Krasoń, Stępień, Barszczewski i Hajnas.

 7. Zgodnie w nowymi wytycznymi władz państwowych, od dzisiaj liczba osób mogących uczestniczyć jednocześnie we Mszy św. i innych nabożeństwach
  w naszym sanktuarium wynosi 130 osób (1os. na 10m2).

 8. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech św. Antoni ma nas w swojej opiece.

 

 

 

V Niedziela Wielkanocna – 10.05.2020 r.

 

 1. W dalszym ciągu stosujemy się do zarządzeń władz państwowych i sanitarnych, w tym ograniczeń co do ilości uczestników Mszy św. i nabożeństw. Bardzo też prosimy, szanując wrażliwość innych o zasłanianie ust i nosa maseczkami i zachowywanie bezpiecznej odległość. Szanując wrażliwość wielu parafian przypominamy, że możliwą i zalecaną dziś formą, jest Komunia św. na rękę. Wszystkich pozostałych prosimy o trwanie z nami na modlitwie za pośrednictwem środków masowego przekazu między innymi TV Padew.

 2. Przez cały tydzień nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Rozpoczynają się one litanią do MB a po niej dziesiątek różańca i modlitwa o ustanie epidemii. Po nabożeństwie Msza św. Wszystkich czcicieli Matki Bożej jeszcze raz zapraszamy do udziału w tychże nabożeństwach czy to osobiście lub za pomocą łączy internetowych.

 3. We wtorek, nowenna do św. Antoniego . Prośby i podziękowania składamy do skarbony przy kaplicy świętego.

 4. W środę 13 maja pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00.

 5. W czwartek święto św. Macieja Apostoła. W sobotę święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski.

  Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na bieżące potrzeby parafii. Dziękujemy przy tej okazji tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie czy to osobiście czy przez wpłaty na konto wsparli ofiarą naszą parafię. Bóg zapłać.

 

 

IV Niedziela Wielkanocna – 03.05.2020 r.

 

 

1.Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Zatem każdego dnia, rozpoczętego dziś tygodnia, wspierajmy modlitwą powołanych do kapłaństwa czy życia zakonnego, i módlmy się o dar nowych, świętych powołań, także z naszej wspólnoty.

 

 

2. Na tygodniunabożeństwa majowe o godz. 17.30. Rozpoczynają się one litanią do MB a po niej dziesiątek różańca i modlitwa o ustanie epidemii. Po nabożeństwie Msza św. Wszystkich czcicieli Matki Bożej jeszcze raz zapraszamy do udziału w tychże nabożeństwach czy to osobiście lub za pomocą łączy internetowych.

 

 

3. W środę święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba.

 

 

4. W czwartek przypada I czwartek miesiąca, będący kolejną okazją do modlitwy za powołanych i o nowe święte powołania do służby kapłańskiej i zakonnej.

 

 

5. W piątek 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika – Patrona Polski. Z racji, że jest to uroczystość, nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 

6. W najbliższą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.00, będziemy modlić się w intencji dzieci obchodzących swoją rocznicę I Komunii św. Zapraszamy w marę możliwości do udziału we Mszy św., bądź towarzyszenia nam za pomocą łączy internetowych.

 

 

7. Przypominamy, że w czasie epidemii jest dyspensa od niedzielnej Mszy św. Osoby , które czują się chore, przeziębione, kaszlają powinni powstrzymać się od udziału w zgromadzeniach, co miało miejsce w ostatnim czasie.

 

 

8. Spowiedź możliwa po uprzednim umówieniu się z kapłanem.

 

9. Niech św. Antoni nas chroni.

 

3 Niedziela Wielkanocna 26 IV 2020 r.

 

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do częstszej lektury Pisma Świętego i rozmiłowania się w Słowie Bożym.

2. W dalszym ciągu stosujemy się do zarządzeń władz państwowych i sanitarnych, w tym ograniczeń co do ilości uczestników Mszy św. i nabożeństw. Zgodnie z nowymi rozporządzeniami, liczba osób mogących uczestniczyć w nabożeństwie w naszym sanktuarium wynosi 45 osób. Rozporządzenie mówi wyraźnie o osobach w kościele, co należy rozumieć, że uczestniczący we Mszy św. na zewnątrz zachowują te same zasady co w innych przestrzeniach publicznych a więc bezpieczną 2 metrową odległość. Wszystkich pozostałych prosimy o trwanie z nami na modlitwie za pośrednictwem naszej strony internetowej i przypominamy, że wszystkie Msze św. i nabożeństwa sprawowane w naszym kościele można oglądać na żywo.

3. Msze św. na tygodniu o 7.00 rano koncelebrowane, natomiast od 1 maja Msze św. o 7.00 i 18.00; w niedziele o 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00.

4. Nie ustajemy także we wspólnotowej modlitwie o zatrzymanie epidemii i zapraszamy modlitwy na różańcu.

5. W środę przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej – patronki Europy.

6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.

7. Możliwość spowiedzi po uprzednim umówieniu się przez telefon z kapłanem. Nr tel. na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

8. W dalszym ciągu z oczywistych względów nie ma możliwości odwiedzin chorych w domach z okazji I-szej soboty miesiąca. Takie odwiedziny są możliwe tylko w niebezpieczeństwie śmierci.

9. W piątek rozpoczynamy miesiąc maj a wraz z nim nabożeństwa majowe. W ciągu tygodnia nabożeństwa będą się rozpoczynać o godz. 17.30, litanią do MB a po niej Msza św. wieczorna. W niedziele i uroczystości „majówkę” będziemy odprawiać także o godz. 15.30. Liczny udział w tychże nabożeństwach, czy to osobiście, czy przez łącza internetowe, niech będzie wyrazem naszej czci i szacunku do Matki Najświętszej.

10. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

11. Także w najbliższą niedzielę, kolejna rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msza św. w intencji Ojczyzny w naszym sanktuarium o godz. 11.00.

12. I -sza Komunia św. w naszej parafii odbędzie się 23 sierpnia br.

13. Prace materialne w parafii : Zamontowano nowe drzwi w kaplicy na naszym cmentarzu parafialnym. Wcześniej zrobiono kolejne dwie kondygnacje nowych schodów na wieży naszego kościoła. Koszty za te prace to 24.750 zł . Parafia przez ostatnie dwa miesiące z powodu bardzo małej liczby wiernych w kościele nie ma prawie żadnych przychodów. Prosimy Parafian w miarę możliwości o ofiarność na kościół. Niech Bóg nam błogosławi a św. Antoni ma nas w opiece.

 

 

 

 

 

W dalszym ciągu stosujemy się do zarządzeń władz państwowych i sanitarnych, w tym ograniczeń co do ilości uczestników Mszy św. i nabożeństw. Zgodnie z nowym rozporządzeniem, liczba osób uczestniczących w nabożeństwie jest uzależniona od powierzchni kościoła. Stosując ten przelicznik w naszym sanktuarium będzie mogło jednorazowo uczestniczyć we Mszy św. 45 osób. Rozporządzenie mówi wyraźnie o osobach w kościele, co należy rozumieć, że uczestniczący we Mszy św. na zewnątrz zachowują te same zasady co w innych przestrzeniach publicznych a więc bezpieczną 2 metrową odległość. Wszystkich pozostałych prosimy o trwanie z nami na modlitwie za pośrednictwem naszej strony internetowej . Prosimy o respektowanie ustalonych zasad.

ks. prob.J.Filarowski

 

 

Triduum Paschalne / W.Czwartek, W. Piątek, W. Sobota, Rezurekcja / celebrowane bez udziału wiernych. Można duchowo łączyć się przez TV Padew. W kościele łącznie z placem kościelnym może przebywać tylko 5 osób.

 

Zakaz odwiedzania cmentarzy podczas pandemii koronawrusa. Rozporządzenie Rady Ministrów z 31 marca br. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w §17 ust. 1

Bardzo prosimy o zrezygnowanie z odwiedzania grobów w czasie epidemii. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu mieszkańców w okresie Wielkanocy jest to bardzo ważne, sytuacja jest jednak wyjątkowa. Dlatego apelujemy, by dla własnego bezpieczeństwa powstrzymać się przed pójściem teraz na nekropolię.

 

 

Padew , 27 marca 2020 r.

Drodzy Parafianie!

W duchu odpowiedzialności za wszystkich wiernych, zarówno tych, którzy z racji na wypełnianie obowiązków zawodowych służą innym i podejmują zleconą im pracę, jak i tych, którzy ze względu na wprowadzone od 25 marca br. nowe regulacje pozostają w domach rodzinnych, proszę do  przestrzegania zasad mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii. Wszystkich wiernych proszę o zrozumienie sytuacji i przestrzeganie wprowadzonych poniżej rozporządzeń.

I. MSZA ŚWIĘTA

Wobec trwającej epidemii, obowiązuje dyspenza od obowiązku niedzielnej i świąte­cznej Mszy Świętej. Czyli nie ma grzechu ciężkiego. Przypominam, że dyspensą objęte są osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), dzieci i młodzież szkolna oraz dorośli, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, osoby, które czują obawę przed zarażeniem oraz osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w Eucharystii ze względu na ograniczenia państwowe.

Mając na uwadze ograniczenie zgromadzeń do 5 osób, co dotyczy również uczestników Mszy świętej, zachęcam wszystkich wiernych, by wobec niemożności udziału w celebracjach liturgicz­nych oddali Panu tę wielką ofiarę, jaką przynosi brak Mszy Świętej i uczestnictwa w Stole Eucharystycznym, żyjmy w komunii ze wszystkimi . Złożenie tej ofiary w bieżącym roku duszpasterskim, w którym w sposób szczególny pochylamy się nad tajemnicą Eucharystii, będzie wyrazem odpo­wiedzialności za Kościół, troski o siebie i miłości bliźniego. Ufam, że obudzi to także większą tęsknotę za Eucharystią i zaowocuje w przyszłości głębszym jej przeżywaniem. Niech w ramach limitu 5 osób, we Mszy świętej uczestniczą te, które zamówiły intencję. Codziennie modlimy się w naszym sanktuarium za wszystkie rodziny naszej Parafii i Was prosimy o modlitwę za nas kapłanów.

Dotyczy to przeżywania Eucharystii - Mszy świętych w dni powsze­dnie / 7.00 rano /, niedziele (również Niedziela Palmowa), jak i uroczystości wielkanocnych / 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 /

Intencje będą wywieszane na tablicy ogłoszeń. Prosimy wiernych o osobistą, codzienną modlitwę w intencji Miłosierdzia Bożego nad światem na różańcu i Koronce do Bożego Miłosierdzia jak również za personel medyczny, chorych, cierpiących i zmarłych.

II. POGRZEBY

Obrzędy pogrzebu sprawujemy według trzeciej formy pogrzebu katolickiego tj. jedynie stacji przy grobie z wydłużeniem jej, o ile okoliczności na to pozwolą, o procesję od bramy cmentarnej. Uczestnikami może być jedynie pięciu przedstawicieli najbliższej rodziny. W obecnej sytuacji, modlitewne czuwanie przy zmarłym ogranicza się do domowej modlitwy w rodzinach. Mszę świętą żałobną z udziałem wiernych odprawimy w innym terminie, o czym poinformujemy. W dniu pogrzebu, kapłan może celebrować Mszę świętą żałobną bez udziału wiernych i ciała zmarłego po uzgodnieniu z rodziną przez tel.699 828 953. Rodzina o wyznaczonej godzinie łączy się duchowo, modląc się w domu o miłosierdzie i zbawienie wieczne dla zmarłego.

III. KOMUNIA ŚWIĘTA

Posługę sakramentalną wobec osób chorych i w podesz­łym wieku ograniczam do wypadków niebezpieczeństwa śmierci. Chorych proszę, by przyjmowali Komunię świętą duchową, a swoje choroby, cierpienia i modlitwy ofiarowali w intencji personelu medycznego i służb państwowych.

IV. SPOWIEDŹ

Nie rezygnujemy ze spowiedzi sakramentalnej. Ci, którzy pragną z niej korzystać, powinni umówić się na nią telefonicznie z kapłanem. Jest ona możliwa, ale z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Zgodnie z zaleceniami Penitencjarii Apostolskiej w obecnej sytuacji (…) podczas indywidualnego sprawowania sakramentu pojednania, należy zwracać szczególną uwagę na to, aby spowiedź odbywała się w przewietrzonym miejscu poza konfesjonałem, z zachowaniem odpowiedniego dystansu, przy użyciu masek ochronnych, zwracając absolutną uwagę na sakrament i niezbędną dyskrecję. Na uwadze trzeba mieć świadomość, że zarażonym może być penitent, bądź kapłan.

Warto pamiętać, że żal doskonały, płynący z miłości do Boga nad wszystko umiłowanego, wyra­żony przez wiernych w szczerej prośbie o przebaczenie (takiej, jaką penitent jest obecnie w stanie wyrazić), i któremu towarzyszy votum confessionis, czyli stanowcze postanowienie, aby jak najszybciej przystąpić do spowiedzi sakramentalnej, pozwala uzyskać im przebaczenie grzechów, nawet śmiertelnych (por. KKK, nr 1452).

Przypominam, że Kościół nie dopuszcza możliwości sprawowania sakramentu pokuty i pojedna­nia przez środki komunikacji elektronicznej takiej jak telefon, Internet itp.

V. NABOŻEŃSTWA

Odwołane są wszystkie nabożeństwa. Możliwa jest indywidualna adoracja Pana Jezusa w tabernakulum w godzinach otwarcia kruchty sanktuarium w Wielki Tydzień.

VI. TRIDUUM PASCHALNE

W nawiązaniu do dekretu Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów „W czasie COVID-19” z dnia 19 marca 2020 roku, biorąc pod uwagę obecną sytuację sanitarną w Polsce, co do przeżywania przeżywania Triduum Paschalnego:

1. Zgodnie z postanowieniem Stolicy Apostolskiej, kapłani celebrują Mszę Wieczerzy Pańskiej w kościele parafialnym, ale bez udziału wiernych.

2. Liturgia Wielkiego Piątku. W Modlitwie powszechnej dodamy „Módlmy się za tych, którzy cierpią z powodu pandemii na całym świecie oraz za wszystkich, którzy opiekują się nimi i walczą z chorobą, aby nie utracili nadziei.” Modlitwa w ciszy. Po niej kapłan modli się: „Boże, Twoja wola kieruje wszystkimi chwilami naszego życia, † przyjmij modlitwy, które składamy za chorych braci i siostry oraz opiekujących się nimi, aby wyprosić dla nich Twoje miłosierdzie, * i przemień naszą obawę w radosne dziękczynienie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen”.

Istnieje możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakra­mentu z zacho­waniem przepisów dotyczących liczby uczestników do 5 osób w godz. od 20.00 do 22.00 w kruchcie kościoła.

3. W Wielką Sobotę nie organizujemy tradycyjnego błogosławieństwa pokarmów. Proszę wiernych, aby w każdej rodzinie w poranek wielkanocny zostało przeprowadzone Błogosławieństwo pokarmów przez ojca rodziny.
Możliwość indywidualnej modlitwy z zachowa­niem przepisów dotyczących liczby uczestników / 5 osób / w kruchcie sanktuarium od 9.00 do 16.00

4.  Liturgię Wigilii Paschalnej sprawują tylko kapłani, bez obecności wiernych. Nie urządzamy procesji rezurekcyjnej i nie stosujemy pokropień wodą święconą.

Wszyscy wierni niech się łączą duchowo z celebrowaniem Mszy św. i nabożeństw przez środki masowego przekazu / radio, TV /.

Kwestię ilości osób mogących brać udział w Mszach św.sprawowanych w Niedzielę Zmar­twych­wstania, rozstrzygną rozwiązania państwowe, które będę w tym dniu obowiązywać.

 

VII. UROCZYSTOŚCI I KOMUNII ŚWIĘTEJ i BIERZMOWANIA

W duchu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i ich rodzin, odwołuję uroczystości zwią­zane z I Komunią świętą i Bierzmowaniem. Nowy termin zostanie ustalony we współpracy z rodzicami dzieci pierwszo­komunijnych, i młodzieży bierzmowanej, a same uroczystości będą mogły odbyć się dopiero po wznowieniu nauki w szkole. Rodziców proszę, aby wykorzystali ten czas na lepsze przygo­towanie religijne dzieci i młodzież do czekających je uroczystości.

IX. SPRAWY GOSPODARCZE

Na przełomie luty/marzec zakończono wymianę schodów kolejnych dwóch kondygnacji na wieży naszego sanktuarium. Prace wykonał p.T.Cerlich-Usługi Stolarskie Mielec. Zapłacono 18.750 zł. Dziękujemy za dotacje UG Padew w wysokości 10.000 zł. Robione są teraz nowe drzwi z futryną do kaplicy cmentarnej, w kwocie 6000 zł. W związku z ograniczeniami ilości wiernych w kościele praktycznie parafia nie ma przychodów. Wiemy, że dziś każdemu jest trudno. Wiernych, którzy chcą wesprzeć swoją ofiarnością parafię, mogą to uczynić przez wpłatę na konto parafii Padew .BS w Mielcu, parafia rzym-kat Padew Narodowa nr konta 11 9183 1015 2004 4000 1065 0001

Miejmy nadzieję, że przyjdzie taki czas, kiedy będziemy się cieszyć wolnym od epidemii światem, wolnym też od grzechu i wszelkiej nieprawości. Najpierw trzeba zmienić nasze życie, zacząć się dobrze modlić / cała rodzina klęka wieczorem do modlitwy/, miłować Boga i ludzi, pokutować za grzechy; dom nasz ma się stać „Kościołem domowym... aby nie ludzie, ale Bóg widział, że się szczerze nawracamy i żyjemy nie po swojemu, ale po Bożemu, prawdziwie, autentycznie.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, szukajmy Pana Boga i Jego mocy na modlitwie. Powierzajmy ufnie nasz los Bożej Opatrzności i módlmy się o wypełnienie woli Bożej. Nas samych i całą wspólnotę Kościoła Parafialnego polecam wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Polski, św. Bartłomieja i św. Antoniego z Padwy.

Niech Was Bóg błogosławi
ks. prob. Janusz Filarowski

 

 

 

Do pięciu osób może uczestniczyć w obrzędach liturgicznych, m.in. w mszach świętych, ślubach i pogrzebach - przekazał minister zdrowia. Obowiązuje od 24 marca 2020 r.

 

 

Ogłoszenia parafialne IV Ndz. W.Postu 22 marca 2020

 

- Msze św. na tygodniu o godz. 6.30 i 7.00. Intencje mszalne 23 - 29 marca 2020r.

 

Poniedziałek – 23 marca

6.30 +Andrzeja Piechotę – od rodziny
7.00 +Mariana Grabowskiego – od Stanisławy i Czesława Kołek z Wojkowa

 

Wtorek – 24 marca

6.30 +Stanisława Głaz – od córki Wiesławy z mężem
7.00 +Teresę Pluta w 1r. śm. – od syna Wiesława z rodziną

 

Środa – 25 marca

6.30 +Józefa Grzych – od Agnieszki i Leszka Jeż
7.00 +Stefanię Kamuda – od rodziny Kamuda

 

Czwartek – 26 marca

6.30 +Leszka Brylskiego – od Krzysztofa i Jagody
7.00 Podziękowanie Panu Bogu za szczęśliwe rozwiązanie, z prośbą o Boże błog. dla dziecka i jego rodziców

 

Piątek – 27 marca

6.30 +Józefę i Józefa Krempa (imien.) – od dzieci z rodzinami
7.00 +Zofię i Józefa Trznadel – od syna Janka z rodz.

 

Sobota – 28 marca

6.30 +Mariannę, Józefa, Jarosława Sarzyńskich – od rodz. Kamudów
7.00 +Agnieszkę, Stanisława Babula w r. śm. – od syna z rodz.

 

Niedziela – 29 marca

7.00 +Julię w r. śm., Jana, Marię Wolak
9.00 +Piotra Leszkowicz w 11r. śm. – od żony
11.00 Za Parafian
16.00 +Mariana Grabowskiego – od Małgorzaty i Wiesława Panek z Wojkowa

 

 

Padew 19 marca 2020 r.

Zmieniająca się dynamicznie sytuacja wymaga nowych rozwiązań.  W związku z tym,  odwołujemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów.
Prosimy o przestrzeganie nowych komunikatów GIS, Władz Kościoła i pozostanie w domu.

 

ks. prob.

 

 

Ogłoszenia parafialne III Ndz. W.Postu 15 marca 2020

 

1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. W tych trudnych chwilach dla całej ludzkości Kościół modli się o Miłosierdzie Boże nad światem, za chorych, cały personel medyczny, nasze rodziny, o ustanie pandemii koronawirusa. Prosimy wiernych o przestrzeganie komunikatów GIS i słuchanie komunikatów przez radio TV, naszą internetową stronę parafialną www.sanktuariumpadew.pl

2. Zachęcamy wiernych do codziennej modlitwy na różańcu o godz. 20.30 zakończonej Apelem Jasnogórskim .

3. Msze św. w tym tygodniu tylko o 7.00 rano w int. Miłosierdzia Bożego nad światem . Zamówione intencje na ten tydzień będą odprawione w późniejszym czasie, o czym poinformujemy.O 17.00 kościół będzie będzie otwarty do modlitwy osobistej. Droga Krzyżowa w piątek o 16.15.

Na niedz. 22 03.2020 : 7.00 + Józefa Jeża , zm. rodziców i rodzeństwo; 9.00 + Józefa Rogala – od dzieci; 11.00 Za Parafian i w int. Janiny z racji 80 – tych urodzin...- od rodziny; 16.00 + Józefa i Stanisławę Wielocha – od dzieci.

4. W czasie pogrzebu uczestniczy w kościele tylko rodzina zmarłego wg zaleceń GIS-u.

5. Chrzest dzieci przed lub po Mszy św. po uprzednim ustaleniu z rodzicami dziecka.

6. W domu zachęcamy do czytania Pisma Świętego, modlitwy, słuchania Radia Maryi TV Trwam.

7. 14 dni niech to będzie czas naszych rekolekcji domowych, abyśmy umocnili naszą wiarę, która pozwoli nam przeżyć te trudne dla nas i świata chwile.

8. Wszyscy się boimy, to naturalne, ale nasz Pan Jezus Chrystus daje nam nadzieję:

„ Nie lękajcie się. Jam zwyciężył świat” J 16,3

 

Drodzy Bracia i Siostry!
W związku z wprowadzeniem 14 marca br. stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce musimy na najbliższe 14 dni bezwzględnie ograniczyć kontakty międzyludzkie. Wirus Wuchan jest bardzo niebezpieczny pod względem zakażenia, wystarczy jedna nieodpowiedzialna osoba, a po 14 dniach mogą zachorować ci, którzy mieli z nią kontakt. Trudność polega na tym, że przez 14 dni zakażony człowiek nie wykazuje żadnych objawów choroby. Dlatego ważne są te dwa tygodnie, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.  Najlepiej pozostać w domu. Niedzielne Msze św. ...pobożnie z całą rodziną przeżywać przez radio lub TV.
W Sanktuarium św. Antoniego z Padwy będziemy sprawować Msze św. modląc się o Miłosierdzie Pana Boga nad światem. I was Bracia i Siostry prosimy, abyście łącząc się z nami codziennie od 16 marca br. w domu całymi rodzinami wieczorem o 20.30 modlili się na różańcu, kończąc modlitwę Apelem Jasnogórskim.
Drodzy Bracia i Siostry jest to czas trudny dla każdego z nas. Niech św. Antoni z Padwy ma nas w opiece.

 

- Sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Padwi zawsze jest otwarte dla wiernych w czasie sprawowania Mszy św. i nabożeństw. W niedziele i uroczystości o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00

- Gorzkie Żale w niedziele W.P. o godz. 15.30. Droga Krzyżowa w W.P. w piątki o 16.15

- Spowiedź wielkopostna w naszym Sanktuarium  2 kwietnia 2020

- Kurs przedmałżeński, który rozpoczął się w naszej parafii 8 marca 2020 r. zostaje odwołany do 18 kwietnia br. W najbliższym czasie podamy tematy, które trzeba sobie przyswoić poprzez internet.

 

- Rozdanie książeczek dzieciom kl.III SP nastąpi w późniejszym terminie, o czym poinformujemy Was drogie dzieci. Przebywajcie w domu, niech rodzice i dziadkowie czytają wam Ewangelię Jezusa. Pozdrowienia macie od swojego księdza. Dwa tygodnie wykorzystajcie na naukę w domu, modlitwę i odpoczynek.

 

- Informujemy wiernych, że Msza św. niedzielna jest transmitowana w Programie 1 Polskiego Radia o godz. 9.00 z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie.
Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale można łączyć się i uczestniczyć duchowo przez Radio Maryja.

 

- Wszelkie sprawy kancelaryjne załatwiamy po wcześniejszym kontakcie telefonicznym na nr. 699 828 953

 

Kalendarz liturgiczny

 

Słowo Boże

Adonai portal katolicki

Diecezja Sandomierska

Licznik odwiedzin strony

281949
Dzisiaj odwiedziło nas:Dzisiaj odwiedziło nas:69
Wczoraj odwiedziło nas:Wczoraj odwiedziło nas:126