In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Wydarzenia

 Dzień 1 listopada jest poświęcony tym, którzy dostąpili chwały niebieskiej, czyli są już w niebie i czczeni są przez Kościół jako święci. Natomiast 2 listopada wspominamy wszystkich wiernych zmarłych, którzy odeszli i których dusze potrzebują naszej pomocy przez modlitwę, jałmużnę i uczynki miłosierdzia, gdyż przez te formy pomocy dla nich „mogą być zbawione”.
            Wiemy doskonale, iż pierwszego i drugiego listopada wierni w całej Polsce odwiedzają cmentarze, aby chociaż przez chwilę zatrzymać się przy grobach swoich bliskich, by ich uczcić zapalając znicze i świeczki oraz pomodlić się za nich. W tych dniach pięknie wyczyszczone groby toną niemal w kwiatach i płonących zniczach. Jednak powinniśmy pamiętać, że kwiaty i znicze na grobach są jedynie materialnymi i zewnętrznymi dowodami pamięci o naszych zmarłych, bowiem najwięcej możemy im pomóc poprzez uczestnictwo we Mszy świętej, przyjętą Komunię świętą, modlitwy w ich intencji, dobre uczynki i dar odpustu zupełnego oraz cząstkowego.
            1 i 2 listopada był w naszej Parafii również czasem pamięci i modlitwy za zmarłych. W Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 14:00 w kaplicy na naszym cmentarzu parafialnym została odprawiona Msza św. w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na tym cmentarzu. Zgromadziła ona licznie zebranych parafian i gości. Po Mszy św. odbyły się modlitwy za zmarłych. Całej uroczystości na cmentarzu przewodniczył Ks. Proboszcz w asyście Ks. prał. Wacława Tomczyka – naszego rodaka, który wygłosił słowo Boże i ks. wikariusza. 2 listopada we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych po Mszy św. o godz. 9:00 wyruszyła procesja z naszego kościoła na cmentarz parafialny, gdzie przy pięciu stacjach modlililiśmy się kolejno: za zmarłych kapłanów, którzy pracowali i pochodzili z naszej parafii; za zmarłych rodziców i przodków; za zmarłych krewnych i dobrodziejów; za poległych i ofiary wojny (szczególnie naszą rodaczkę ś.p. Ludwikę Uzar – Krysiakowa) i za wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Modlitwy na cmentarzu zakończyły się przy Krzyżu błogosławieństwem Bożym udzielonym przez Ks. Proboszcza i odśpiewaniem pieśni: Witaj Królowo…

            Dziękujemy naszym parafianom (i innym osobom), którzy zadbali o groby swoich zmarłych oraz za włączenie się w przeżywanie tych ważnych dni poprzez nasza wspólną modlitwę za zmarłych w kościele i na cmentarzu.

            Dobry Jezu, a nasz Panie daj naszym zmarłym wiecznie spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Kalendarz liturgiczny

 

Słowo Boże

Adonai portal katolicki

Diecezja Sandomierska

Licznik odwiedzin strony

287343
Dzisiaj odwiedziło nas:Dzisiaj odwiedziło nas:72
Wczoraj odwiedziło nas:Wczoraj odwiedziło nas:87