Wiemy doskonale, iż miesiąc listopad jest czasem szczególnej zadumy i zamyślenia nad życiem, jego przemijaniem, nieuniknioną śmiercią i ostatecznym powołaniem człowieka, jakim jest życie wieczne. W tym miesiącu otaczamy szczególna pamięcią i modlitwą naszych zmarłych, tych którzy poprzedzili nas w tej wędrówce do wieczności. Nawiedzając ich groby wracamy często pamięcią do historii ich życia, a jednoczenie sami uświadamiamy sobie jak wielkim darem jest to życie i jakże wielka jest nasza odpowiedzialność za właściwe jego przeżycie. Trwając w atmosferze tego szczególnego miesiąca, w niedzielę 17 listopada 2013 r. w naszym Sanktuarium został przedstawiony przez dzieci i młodzież z naszej parafii pod przewodnictwem ks. Grzegorza i we współpracy z zespołem „Padwianie” program słowno – muzyczny pt. „Zaduszki listopadowe”. Motywem przewodnim tego programu był cytat z wiersza ks. Jana Twardowskiego: „Spieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą”. Była to refleksja na temat przemijania życia ludzkiego, śmierci, pamięci o zmarłych i wieczności.Jako duszpasterze parafii Padew Narodowa dziękujemy serdecznie tym wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tego programu. Składamy serdeczne Bóg zapłać dzieciom i młodzieży, która nim występowała, a więc: Martynie Kopeć, Jakubowi Bernat, Paulinie Juszak, Oliwii Naprawa, Monice Brzostowicz, Justynie Burghardt, Izie Pieróg, Weronice Barszcz, Stanisławowi Myckowi, Filipowi Chełmikowskiemu i Marcinowi Gunia. Dziękujemy również zespołowi „Padwianie” pod przewodnictwem p. Janusza Kucharczyka za włączenie się w ubogacenie tego programu śpiewem.