Praktyka duszpasterska jaką diakoni podejmują na 6 roku studiów seminaryjnych w parafiach naszej diecezji jest ostatnim etapem ich przygotowania do święceń kapłańskich. W tym roku potrwa ona do dnia 11 maja. Ks. diakon Sylwester posługując w naszej wspólnocie parafialnej będzie podejmował różne obowiązki, które pomogą mu dobrze przygotować się do przyszłej pracy kapłańskiej. Dotyczy to uczenia religii w szkole, głoszenia słowa Bożego, sprawowania niektórych sakramentów św., prowadzenia nabożeństw liturgicznych i spotkań z grupami duszpasterskimi oraz innych zajęć.
W imieniu naszej wspólnoty parafialnej, jako duszpasterze tu pracujący życzymy ks. diakonowi owocnej praktyki duszpasterskiej. Służmy mu życzliwością, zrozumieniem i pomocą, pamiętając o nim również w naszych modlitwach.