Była ona dziękczynieniem młodzieży, który kończy gimnazjum – za ten okres nauki, a jednocześnie prośbą o potrzebne łaski w ich drodze kształcenia w szkołach średnich. Pielgrzymka ta rozpoczęła się naszą indywidualną Drogą Krzyżową od Nowej Słupi, idąc pod górę szlakiem królewskim na Święty Krzyż, prowadzona przez ks. Grzegorza i młodzież. Każdy z uczestników otrzymał tzw. pakiet pielgrzyma, który obejmował: praktyczny modlitewnik, przewodnik i identyfikator. Po dotarciu na szczyt – do Sanktuarium Krzyża Świętego – nastąpiło zawiązanie wspólnoty i spotkanie z „ciekawym człowiekiem”, którym był w tym roku raper – Arkadiusz Zbrozień. Dał on piękno świadectwo o swoim życiu i doświadczeniu Boga. Następnie gimnazjaliści z całej naszej Sandomierskiej Diecezji uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem Ks. Biskupa Edwarda Frankowskiego, który skierował słowo do zgromadzonej młodzieży. Po Mszy św. młodzi ludzie mieli możliwość adorować Relikwie Krzyża Świętego poprzez ucałowanie. Pielgrzymka ta zakończyła się koncertem zaproszonego gościa – rapera Arkadio.