Nazwa Dni Krzyżowe wywodzi się stąd, że od dawien dawna modlono się, idąc w procesji z głównego kościoła do innych kościołów, kaplic i krzyży przydrożnych, przy których odprawiano nabożeństwa błagalne. Również w naszej Parafii: poniedziałek, wtorek i środa po niedzieli 25 maja, była Dniami Krzyżowymi podczas których modliliśmy się o urodzaje, dobre plony, za rolników oraz o uchronienie pól przed klęskami żywiołowymi. W poniedziałek – 26 maja po Mszy św. wieczornej udaliśmy się w procesji do krzyża na ul. Grunwaldzkiej. We wtorek – ze względu na padający deszcz modlitwy błagalne odprawiane były w naszym Sanktuarium. Natomiast w środę po Mszy wieczornej wyruszyła procesja błagalna do krzyża przy drodze na Wojków.