Wydarzenia

 „Nie ma przyszłości człowieka bez miłości…”
słowa bł. Jana Pawła II

 2 kwietnia br. odbyły się uroczystości związane z IX rocz. odejścia pp. Jana Pawła II do „Domu Ojca” w naszym Sanktuarium św. Antoniego z Padwy. O 16:30 dzieci i młodzież naszej Parafii ukazały postać bł. Jana Pawła II w inscenizacji słowno-muzycznej pod opieką ks. Grzegorza i ks. dk. Sylwestra. Głównym akcentem tego dnia była uroczysta Msza św. celebrowana przez kapłanów pod przewodnictwem Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Diecezji sandomierskiej Ks. Wiesława Surmy. Ks. prob. Janusz Filarowski powitał wszystkich obecnych Parafian i zaproszonych Gości.
W uroczystościach uczestniczyli; ks. Rafał Olszówka- diecezjalny opiekun-asystent Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, ks. prał. Andrzej Teper z Sandomierza , ks. Sebastian Kula- wikariusz ks. Dziekana naszego dekanatu, ks. prał. Wacław Tomczyk, pan Senator RP Zbigniew Pupa, pan Starosta Mielecki Andrzej Chrabąszcz, pan Wójt Robert Pluta, pani Bogumiła Chmiel- prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej z członkami zarządu, członkowie SRK z Tarnobrzega, Sulisławic, Skopania, Łoniowa i z Padwi Narodowej.
            Po Eucharystii odbyła się adoracja Relikwii bł. pp. Jana Pawła II które to relikwie przywiózł dwa lata temu nasz ks. proboszcz do naszego Sanktuarium z Krakowa od ks. Kard. Stanisława Dziwisza. Akcentem kończącym było złożenie kwiatów przed Figurą bł. pp. Jana Pawła II przed naszym Sanktuarium.
Dziękujemy wszystkim za dar modlitwy i prosimy bł. pp. Jana Pawła II- wkrótce kanonizowanego- o wstawiennictwo za nasza Parafią i wszystkimi, którzy odwiedzają nasze Sanktuarium.

Kalendarz liturgiczny

 

Słowo Boże

Adonai portal katolicki

Diecezja Sandomierska

Licznik odwiedzin strony

625513
Dzisiaj odwiedziło nas:Dzisiaj odwiedziło nas:278
Wczoraj odwiedziło nas:Wczoraj odwiedziło nas:680