Koło Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego
w Sandomierzu

Jednym z podstawowych celów działania Koła Przyjaciół WSD jest modlitwa w intencji społeczności Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu i niesienie jej pomocy finansowej. Działające przy naszej Parafii Koła Przyjaciół WSD troszczy się o powołania kapłańskie, wspierając je modlitwą. Członkowie Stowarzyszenia składają również dobrowolną ofiarę pieniężną na cele Seminarium Sandomierskiego. W swoich modlitwach pamiętają także o kapłanach, którzy pracowali i pracują w naszej Parafii oraz
o kapłanach z niej pochodzących. Członkami Stowarzyszenia mogą być osoby, które pragną wspomagać WSD w Sandomierzu i troszczyć się o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej. Przystąpienie do Koła Przyjaciół jest możliwe po wypełnieniu deklaracji członkowskiej.

Przedstawiciele tej grupy duszpasterskiej mają swoje spotkanie w każdy I czwartek miesiąca, kiedy to gromadzą się na wieczornej Mszy św., podczas której modlą się za kapłanów i o nowe powołania, szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej oraz za społeczność WSD w Sandomierzu. Po zakończeniu Eucharystii gromadzą się wraz ze swoim opiekunem – ks. wikariuszem na spotkaniu formacyjnym.
W miarę swoich możliwości goszczą w seminarium w Dzień Otwartej Furty, spotykają się wymieniając doświadczenia na dorocznych spotkaniach zarządów Kół i spotkaniach opłatkowych oraz otrzymują regularnie pismo redagowane przez alumnów pt. „Powołanie”. Trzeba nadmienić, iż z kolei społeczność seminaryjna pamięta o swych dobroczyńcach w codziennej modlitwie, a przede wszystkim - każda środowa Msza św. w Seminarium odprawiana jest w intencji żywych i zmarłych członków Stowarzyszenia Przyjaciół WSD.

W naszej Parafii obecnie do Koła Przyjaciół WSD
w Sandomierzu należy 15 osób. Są to :

 1. Janina Grzych – prezes
 2. Władysława Biduś
 3. Albina Karaba
 4. Helena Wolak
 5. Maria Piechota
 6. Stanisław Piechota
 7. Stanisława Uzar
 8. Zofia Górska
 9. Janina Mazur
 10. Maria Lis
 11. Janina Kościelna
 12. Anna Drożdzal
 13. Stefania Uzar
 14. Małgorzata Roguz
 15. Ewa Jagusiak

 

Kalendarz liturgiczny

 

Słowo Boże

Adonai portal katolicki

Diecezja Sandomierska

Licznik odwiedzin strony

659518
Dzisiaj odwiedziło nas:Dzisiaj odwiedziło nas:99
Wczoraj odwiedziło nas:Wczoraj odwiedziło nas:388